Inkilėlių kėlimo šventė Žiežmarių lopšelyje-darželyje „Varpelis“ organizuojama kas keleri metai, kai paukšteliams pritrūksta naujų namų.

Ir šiais metais, auklėtojos metodininkės Danos Štitilienės iniciatyva buvo suruošta inkilėlių kėlimo šventė, kuri vyko keliais etapais:

I – inkilėlių gamyba įtraukiant tėvelius: auklėtojos Danos paprašytas, Roko tėtis pagamino 5 naujus inkilus.

II – inkilėlių dekoravimas: kiekviena grupė ir direktorė Laima gavo po inkilėlį, kurį turėjo per kelias dienas dekoruoti. O kadangi šiuo metų lopšelio-darželio „Varpelis“ pastatas renovuojamas ir ateityje jis bus gražus, šiltas ir labai spalvingas, buvo ir nutarta paukštelių namelius pagražinti (dekoruoti), kad paukšteliai taip pat gyventų gražiuose nameliuose…

III – inkilėliai buvo eksponuojami salėje, kurioje vyko ir trumpas bei nuotaikingas šventinis rytmetis.

IV – inkilėlių kėlimas darželio teritorijoje: statinių priežiūros darbininkas Vitas, kartu su smagiai nusiteikusiais vaikučiais ir kitais lopšelio-darželio bendruomenės nariais kėlė inkilėlius, kiekvienos grupės dekoruotas inkilėlis buvo įkeltas į pasirinktą medį. Po šventės visi vaišinosi „Paukštelių pyragu“.

Kadangi anksčiau inkilėlius keldavome vienoje lopšelio-darželio teritorijos dalyje (kur yra daugiausia medžių) ir kurią vaikai pavadino „Paukštelių bendrabučiu“, šį kartą nutarėme inkilus kelti kieme esančių grupių žaidimų aikštelėse ir inkilėliai išsidėstė po visą darželio teritoriją. Todėl ją pavadinome „Privačių namų kvartalu“ ir net su gatvių pavadinimais! Ant kokio medžio inkilėlis iškeltas, toks ir gatvės pavadinimas: Kaštonų, Obelų, Kriaušių, Alksnių…

Lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorės, sveikatos ugdymo konsultantės Laimos Čekaitienės inf. ir iliustr.

 
Rokas prie tėčio gamintų inkilų


Auklėtoja Dana su  „Kiškučių“ grupės vaikais


 „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su auklėtojomis Janina ir Aušra


Vitas kelia pirmąjį inkilėlį 
„Kaštonų gatvėje“


Inkilėlis  „Kriaušių gatvėje“

Kategorija: Renginiai