2020- 01- 28 dieną Panevėžio lopšelio – darželio „Puriena“ priešmokyklinių „Pelėdžiuko“ ir „Vabaliuko“ grupių vaikai bei pedagogai turėjo galimybę, pratęsiant temą apie saugumą kelyje, gatvėje sužinoti, koks saugumas turi būti ir oro erdvėse bei ten skrajojančiuose lėktuvuose.

Vaikus aplankė bei daug žinių apie savo savo darbą  perdavė buvęs šio darželio auklėtinis – airBaltic lėktuvo pilotas Donatas Povilionis. Susitikimą su pilotu suorganizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja ekspertė Jolanta Aleknavičiūtė.

Donatas Povilionis iš pradžių prisiminė savo vaikystę, jog nuo tada jau domėjosi aviacija, parašiutais. Paskui visa ta peraugo į rimtesnius dalykus. Ir baigęs aviacijos mokyklą tapo pilotu.

Iš pirmo žvilgsnio piloto darbas atrodo gana paprastas: pasveikinti keleivius, nuskraidinti juos suplanuota kryptimi ir palinkėti gražios dienos nutupdžius orlaivį. Tačiau, pažvelgus kitaip, anot, airBaltic lėktuvo piloto Donato Povilionio – „tai profesija, reikalaujanti nemažo žinių bagažo, sportinio pasiruošimo, geros sveikatos ir didžiulio siekio. Darbo ir poilsio režimo pilotai privalo laikytis ne tik dėl savo sveikatos, tačiau ir saugumo sumetimais – tam, kad pilotas tinkamai vykdytų savo darbą ir užtikrintų saugius skrydžius, jis privalo būti pailsėjęs“.

Pilotai daug keliauja, pamato daug šalių. Kaip atrodo piloto diena? Piloto darbo diena prasideda kartais vos švintant, o kartais – vidurdienį, kai pilotas pradeda ruoštis suplanuotiems skrydžiams. Jis ne tik pasitikrina skrydžio maršrutą, dar kartą peržiūri orų prognozes, bet ir apskaičiuoja, kiek kuro sunaudos orlaivis skrydžio metu. Už skrydį atsakingas pilotas prieš kiekvieną skrydį iš išorės apžiūri orlaivį ir patikrina jo būklę, įvertina, ar nėra paviršiaus pažeidimų. Orlaiviui pakilus aukštyn, skrydžio metu pilotai bendrauja su įgula, stebi skrydžio valdymo parametrus bei palaiko radijo ryšį su skrydžių valdymo centru. Nusileidus oro uoste darbai nesibaigia, pilotui dar tenka paruošti skrydžio ataskaitą. Apie tai parodė filmuotą medžiagą.

Vaikai pateikė daug klausimų. Klausinėjo apie lėktuvo greitį, ką galima daryti lėktuve. Lopšelio – darželio direktorė Zita Kuncienė padėkojo svečiui ir įteikė padėką.

Vakare vaikai daug diskutavo su tėveliais, nes jie klausė vaikų, ką sužinojo. Manau, ir tėveliams smalsu ir netgi pavydu, kad vaikai turėjo tokią galimybę pasimatyti ir daug sužinoti apie piloto profesiją.

Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės, auklėtojos ekspertės Jolantos Aleknavičiūtės inf. Iliustr. lopšelio- darželio ,,Puriena“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Brigitos Kačerauskienės

Kategorija: Renginiai