Rudens saulelė beržynus auksuoja. Vėjelis išmargintus lapus per pievą nešioja. Smagu vaikams žaisti su nukritusiais lapais, klausytis jų čežėjimo. Bet dar smagiau sueiti į būrį, kartu žaisti, sportuoti,  šokti, dainuoti, kurti…

Spalio 16 d. „Bitutės“ skyriuje vyko vienos dienos sveikatinimo projektas  „Bėgu rudenėlio takeliu ir kaštonų tau nešu“ . Visi projekto dalyviai parkelyje mankštinosi, vėliau dalyvavo įvairiose estafetėse,  žaidė žaidimus, ieškojo klevo, kaštono, beržo lapų, skaičiavo juos.  Kūrybinės veiklos metu tyrinėjo ir smalsavo žaisdami su gamtine medžiaga, dėliojo iš kaštonų „Lapo“ („Gėlyčių“ gr.), „Voro“ („Aviliukų“ gr.), „Medžio“ („Bitučių“ gr.) mandalas. Jos papuošė mūsų darželio aplinką. Vėliau visi ieškojo paslėpto lobio, o jų buvo net trys (kaštonų pilni kibirai). Suradę lobius rinkomės salėje, kur gaminome masažinį kaštonų baseiną, masažavome kojytes, vaišinomės tėvelių pagamintomis sveikomis vaišėmis (sveikuoliškais sausainiai, naminėmis sultimis, sode skintais obuoliais).

Džiugu, kad vaikai pastebi ir įvardina pokyčius gamtoje, geba įminti mįsles, suvokia spalvų, garsų, kvapų, augmenijos įvairovę ir darną. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir įgijo naujos pažinimo, sveikatinimo ir bendradarbiavimo įgūdžių patirties.

Kėdainių rajonas Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija, „Bitutės” skyriaus vedėja Daiva Meškuotienė

Kategorija: Projektai