Šiuos mokslo metus pradėjome startuodami su projektu „Futboliukas“, kurį organizuoja Lietuvos futbolo federacija (LFF) kartu su Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA).

„Futboliukas“ – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.

Projekto tikslas – naudojant žaidimus ir pedagoginę „smagaus futbolo žaidimo koncepciją“, suteikti vertingos ir praturtinančios žaidimo patirties vaikams, taip pat populiarinti futbolą, sudominant jaunuosius žaidėjus ir ugdant įvairiausius jų talentus.

„Futboliuko“ kelionė lopšelyje-darželyje tęsis nuo spalio iki gegužės mėnesio. Šioje projekto kelionėje dalyvauja „Kiškučių“ ir „Skruzdėliukų“ grupių vaikai, mokytojos Vilma Kontrimienė ir Živilė Jazbutienė, projekto koordinatorė – mokytoja Vilma Kontrimienė. Kiekvieną kelionės mėnesį lauks nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, bet ir kuriant, atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą. Visa tai leis suvokti futbolą kaip veiklą, apjungiančią įvairias veiklos rūšis.

Spalio 8 ir 9 dienomis vaikų lopšelio-darželio abiejų korpusų salėse startavo „Futboliukas“. Vaikučius pasitiko projekto herojus Kamuoliukas –„ Tukas“ – mokytojos V. Kontrimienė ir Živilė Jazbutienė, kuris linksmai pasisveikino, supažindino su žaidimu, pristatė spalio mėnesio užduotėles. Išklausę „Tuko“ rekomendacijų, vaikai noriai ir linksmai nusiteikę, atliko mankštelę pagal dainelę: „Jei patinka ši dainelė – daryk taip“. Po mankštelės visi vaikai išbandė futboliuko žaidimą. Kamuoliuko „Tuko“ ir vaikų kelionė prasidėjo, tad laukia smagus, žaismingas žaidimas, kuris sukels pačias šilčiausias emocijas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genovaitė Savickienė

Kategorija: Projektai