Vaiko sveikata ir gerovė – vienas iš ugdymo įstaigos prioritetų. Atliepdami šią aktualią temą, Vilniaus lopšelis-darželis „Delfinukas“ spalio 30 d. organizavo renginį „Pats gaminu – sveika ir skanu“, kuriame dalyvavo vaikai su pedagogais iš Vilniaus miesto l/d. „Riešutėlis“, l/d. „Gilužis“, l/d. „Prie pasakų parko“, „Vaduvos darželis – mokykla“. Sulaukėme ir svečio Respublikinės ikimokyklinių įstaigų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ prezidentės Danutės Jakučiūnienės.
Visus susirinkusius svečius pasveikino l/d. „Delfinukas“ direktorė Svetlana Janovičienė.
Renginio metu vaikai prisistatė linksmomis dainelėmis, skanduotėmis apie vitaminus, daržoves, vaisius. L/d „Delfinukas“ vaikai svečius pasveikino nuotaikinga dainele „Linksmosios varlytės“ vadovaujami meninio ugdymo pedagogės Izoldos Vaskovskienės. Visas komandas pasitiko Žiniukas (pavaduotoja ugdymui Gintarė Pečiulienė), kuris vaikams paruošė įdomių, gudrių klausimų, į kuriuos vaikai sėkmingai atsakė. Liepa (5 m.) – „Žiniukas viską žino – viską, viską, viską…“. „Kad žinočiau tėvų klausiu, kitų žmonių klausiu“ – Lukas (5 m.). Auklėtoja Inesa Stankevičienė komandoms paruošė žaidimą „Sveika – nesveika“. Iš įvairių paveikslėlių vaikams reikėjo išrinkti tik sveikų produktų paveiksliukus, įlipti į batų dėžes ir čiuožti, užkabinti ant virvutės. „Man patiko eiti su dėžėmis ir kabinti paveikslėlius“ (Lukas 5 m), „Reikėjo šliaužti ir pakabinti ant virvutės tik vaisius. Saldainių nekabinome“ – Gabrielė (5 m.). Auklėtoja Renata Kleviado siūlė vaikams užrištomis akimis atspėti pasirinktą vaisių ar daržovę – „Paimk, užuosk, atspėk“. „Reikėjo čiupinėti vaisius, daržoves, tada atsikąsti ir pažinti“ – Liepa (5 m.). Visas užduotis vaikai sėkmingai atliko ir įsivertino „labai gerai“. Po sėkmingai atliktų užduočių Žiniukas visus pakvietė į „Vaikų virtuvėlę“, kurioje komandos gamino pačių sukurtas salotas iš įvairių daržovių, vaisių. „Salotos buvo iš bananų , iš jogurto, iš obuolių, iš vynuogių“- Gabrielė (5m.). „Aš pjausčiau vynuoges ir bananus“ – Lukas (5 m.). „Salotos buvo labai, oi labai skanios!“ – Liepa (5 m).
Renginio metu visi dalyvavusieji išgyveno daug teigiamų emocijų. Tikimės, kad sveikas maistas – bus draugas, o maisto gamyba paliko neišdildomų įspūdžių visiems jas gaminusiems.

Julija (5 m.) – „Man patiko gaminti salotas, žaisti su traukinuku, patiko vertinimo šypsenėlės, kabinti paveiksliukus“.
Emanuelis (5 m.) – „Patiko gaminti salotas, estafetės su dėžėmis, ir dar man patiko, kaip kiti vaikai deklamavo eilėraščius ir dainavo daineles“.
Angelina (5 m.) – „Man patiko gaminti salotas, vaidinti, ir „varliukų“ pasirodymas“.
Maja (5 m.) – „Patiko gaminti salotas, ir žaidimas užrištomis akimis atpažinti papriką, vertinti savo pasirodymą, bei dovanos“.
Martynas (5 m.) – „Patiko kabinti paveiksliukus stovint dėžėse, gaminti salotas, žaisti su traukinuku ir labai dovanos“.

Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ direktorės pav. ugdymui Gintarės Pečiulienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai