2018 m. spalio 12 d. Rokiškio lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vyko Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos „Sveikatos želmenėliai“ seminaras „Smurtas šeimoje: prevencija, intervencija ir galima pagalba“. Seminaro lektorė – psichologė Silva Striunga.
Dabartiniu laikmečiu smurtas prieš vaikus yra didžiulė socialinė ir visuomenės sveikatos problema. Mokslinių tyrimų išvados rodo – smurtas negrįžtamai žaloja vaikus. Dirbdami ikimokyklinėje įstaigoje, mes, mokytojai, privalome atpažinti nuo smurto šeimoje kenčiančius vaikus. Norėdami padėti vaikui, turime nuolat semtis žinių, ieškoti įvairiausių sprendimų būdų.
Seminaro metu psichologė kalbėjo apie smurto sampratą, prievartos prieš vaikus požymius, rizikos veiksnius, atkreipė dėmesį į vaikų elgesio ir emocijų pokyčius esant smurtui šeimoje. Lektorė plačiau supažindino su seksualinio, fizinio, psichologinio/emocinio, apleidimo/nepriežiūros, ekonominio smurto šeimoje formomis, papasakojo kaip jas atpažinti.
Po seminaro lektorė atsakinėjo į iš anksto paruoštus klausimus, pateikė nemažai patarimų, rekomendacijų. Kvietė mokytojus būti neabejingais ir pilietiškais – visada atsakingai sureaguoti pamačius, pastebėjus ar išgirdus apie smurtą prieš vaikus.

Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ direktorės pavaduotojos ugdymui Nijolės Adamonienės inf. ir iliutr.

Kategorija: Renginiai