Kauno lopšelyje-darželyje „Malūnėlis“ kasmet organizuojame bendruomenės laukiamą rudens šventę. Šiais metais šventė vyko lauke. Nors šventės dieną ir nebuvo saulės, visų nuotaika buvo puiki. Juk nėra blogo oro, tik būna bloga apranga. Vaikai jai ruošėsi iš anksto. Grupėse ir namuose su tėvais gamino įvairius grybus, rinko, rūšiavo gamtinę medžiagą, tarėsi kokį darbelį darys iš gamtinės medžiagos, stebėjo gamtos reiškinius kiekvieną dieną. Sužinojo kokias rudens gėrybes randame darže, sode, miške.

 Organizatoriai, „Kiškučių“ ir „Bitučių“ grupių pedagogės ir muzikos pedagogė Rasa šventei kėlė naujus tikslus ir uždavinius. Siekė lauko erdvę panaudoti vaikų patirtiniam ugdymui(si), tyrinėjimui, aktyvumui, sveikatinimui ir kūrybiškumui lavinti. Judėjimas gamtoje teikė vaikams džiaugsmą, padėjo  savitai išreikšti save, aktyviai bendrauti, veikti su šventės veikėjais. Lavėjo vaikų klausos, regos, lytėjimo, jutimo pojūčiai.

Šventės siužetas. Kirmėlaitė nugirdo, kad kieme yra paslėptas rudeninis lobis. Susipažinusi su vaikais ji prašo pagalbos, kad padėtų surasti lobį. Vaikai ir kirmėlaitė ieško lobio. Ji galvoja, kad lobis gali būti auksinis, mėlynas, rudas, o gal sidabrinis? Kirmėlaitė sutinka daug draugų – tai debesėlis, vėjas, lietus, baravykas, rūkas, kurie padeda surasti lobį. Rudenėlis pasakoja apie rudens gėrybes, apdovanoja visus dalyvius.  Jis kviečia iš surinktos gamtinės medžiagos kurti kūrybinius darbelius.

Kauno lopšelio-darželio „Malūnėlis“ pedagogių Violetos Kovalenkovienės ir Joanos Olšauskienės  informacija  ir nuotraukos.

Kategorija: Renginiai