2018 m. Alytaus lopšelyje-darželyje „Girinukas“ tradiciškai organizuota rudenėlio šventė „Vasarėlė išaugino, rudenėlis išdalino“, kurios metu daržo šeimininkės Pelytės pakvietė vaikučius į savo daržą, kad dar kartą primintų, kaip sunku prižiūrėti ir auginti daržoves. Vedančios pedagogės Rima ir Loreta sumaniai ir išradingai supažindino vaikus su daržininkystės darbais, jų nauda žmogui, panaudodamos smulkiąją tautosaką, mindamos mįsles, žaisdamos pirštukų žaidimus, dainuodamos daineles, šokdamos ratelius. Meninio ugdymo pedagogė Rimutė išmokė skambias dainas dainuoti didelius ir mažus. Į šventę vaikai sugužėjo linksmai nusiteikę, pasipuošę daržovių karūnėlėmis. Kiekviena grupė paruošė savo pristatymą-sveikinimą apie pasirinktą daržovę ir stengėsi pasirodyti kuo išradingiau ir įspūdingiau. „Voveriukų“ grupė vaidino pasaką „Ropė“, „Nykštukai“ ir „Pelėdžiukai“ linksmino moliūgą ir pomidorą, „Lapiukai“ pradžiugino nuotaikinga dainele apie agurkėlį, „Ežiukai“ nustebino linksmu ketureiliu apie išdykėles morkytes, „Boružiukai“ padėjo išspręsti bulvės ir buroko ginčą, „Žvirbliukų“ grupės vaikai mokė plautis rankutes, na, o daržo šeiminkės Pelytės pasiūlė išsivirti skanią ir sveiką daržovienę. Į savas grupes vaikai pabiro, besidalindami patirtais įspūdžiais, nešini rudenėlio dovanomis.
Šiais metais tai buvo pirma šventė, kuria labai džiaugiamės, grožėjomės, save parodėme ir į kitus pasižiūrėjome. Smagu buvo pabūti kartu, pajusti kūrybos džiaugsmą ir pasidžiaugti auksaspalvio rudenėlio dovanomis.

Šilta – vasarėlė, dosnus – rudenėlis
Mažam šiltam urvely,
Pelytė su mama gyveno,
Daržą jos turėjo,
Jame daržoves prižiūrėjo…

Alytaus lopšelio-darželio „Girinukas“ ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės Loretos Botvičienės ir priešmokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės Rimos Šalaševičienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai