Ankstų 2014 m. gegužės 22 dienos rytą, Anykščių vaikų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko sujudimas – kas rengėsi aprangas, kas ieškojo atributikos, kas rišo balionus, juk visi ruošėmės vaikų sporto šventei „Skrieju kaip vėjas…“, kuri šiemet vyko netradicinėje aplinkoje. Tad 9.30 val. darželio kieme 4 grupės – „Drugelių“, „Pingvinukų“, „Boružiukų“ ir „Nykštukų“ – susiruošė iškilmingai eisenai ir lydimi auklėtojų, auklėtojų padėjėjų ir kitų įstaigos darbuotojų bei sirgalių iškeliavo į Anykščių miesto parką.
Miesto parke mus pasitiko dėdė Girinukas, kuris stebėjosi iš kur čia tiek daug vaikų atkeliavo, klausinėjo ko jie čia atvyko, ką ketina veikti, kodėl jų rankose tiek daug balionų, o sužinojęs, kad čia vyks sporto šventė, labai apsidžiaugė. Šventė prasidėjo smagiu balionų šokiu, po kurio sekė visuotinis apšilimas. Pamankštinę rankytes ir kojeles, linksmai nusiteikę vaikai pasiskirstė komandomis ir sustojo rungtims. Pirmoji užduotis buvo pateikta vyresniųjų grupių dalyviams – jie įlipę į maišus turėjo nušuoliuoti nurodytą atstumą, o grįžę perduoti maišą komandos draugui. Ši rungtis labai pralinksmino jaunuosius dalyvius, juk pasirodo į tą maišą ne taip lengva įlipti, o ką jau kalbėti apie šuoliavimą. Antroji užduotis buvo skirta mažiesiems dalyviams, kurie turėjo parodyti, kokie jie gali būti greiti. Mažieji sportininkai sulaukė didelio žiūrovų palaikymo. Toliau sekė rungtys su kamuoliukais, su lankais ir su kitomis sporto priemonėmis. Daugiausia gerų emocijų sukėlė užduotis, kuomet reikėjo lįsti tarp kojų, tad ją teko dar kartelį pakartoti, o mažiausius dalyvius labiausiai pradžiugino užduotis su parašiutu, kai reikėjo sumesti visus kamuoliukus į vidurį.
Po visų užduotėlių Girinukas padėkojo vaikams už gerai praleistą laiką, pasidžiaugė, kad vaikai taip moka sportuoti, ragino nepamiršti, kad sportas – tai sveikata, ir įteikė visiems dalyviams PADĖKAS ir saldžią dovanėlę. Visi drauge nuėjome pailsėti, atgauti jėgas, užkąsti, atsigerti, juk laukia dar kelionė namo.
Vaikų sporto šventė suteikė daug nepamirštamų, smagių, linksmų akimirkų ne tik dalyviams, bet ir svečiams bei darbuotojams. Ši šventė – tai ne tik puiki proga pasportuoti ir paskatinti vaikus atrasti judėjimo džiaugsmą, bet ir galimybė mokytis komandinio darbo, ugdyti bendruomeniškumą. Skaisti saulytė, skambanti muzika, džiūgaujantys vaikų balsai – tai paskata nesustoti ir judėti toliau ta pačia linkme.

Anykščių lopšelio-darželio „Eglutė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Kristinos Stumbrienės inf. ir iliustr.

Kategorijos: Renginiai