Vilniaus lopšelis-darželis ,,Sveikuolis“ kartu su Respublikine ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija „Sveikatos želmenėliai“, antrus metus iš eilės visus sukvietė dalyvauti Respublikinėje sveikatinimo akcijoje ,,Mažieji turistai – 2020“.

Sveikatinimo akcija  „Mažieji turistai – 2020“ buvo organizuota 2020 m. rugsėjo 21-spalio 2 dienomis. Buvome maloniai nustebinti, kai sulaukėme net 80 norinčių dalyvauti akcijoje paraiškų iš visos Lietuvos.

Tačiau šie metai pas mus ypatingi. Kvietėme visus pakeliauti laikantis visų būtinų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų ekstremaliosios situacijos metu (dėl COVID19).

 Akcijos dalyviai džiaugiasi, kad pasaulinę Turizmo dieną paminėjo ne tik vaikai, bet ir darbuotojai. Nedidelė aikštelė virsdavo mišku su tikra turistine palapine, tekančiu upeliu ir įvairiomis kliūtimis. Siekiant atkurti natūralią gamtą mažieji turistai sugebėjo sukurti ir lieptelį, ir lapų girlianda, kuri atstojo miško medžius, o įvairios žievės ir lentos atstojo siaurus ir nepraeinamus miško takus.

Mažieji turistai stebėjo aplinką, tyrinėjo, pakeliui į maišelius prisirinko įvairios gamtinės medžiagos ( kaštonų, lapų, šakelių, akmenukų). Tapę mažaisiais turistais įveikė kliūčių ruožus ir mėgavosi patirtais įspūdžiais. Jie keliavo  ir  bandė išvengti privirtusių medžių miške, šokinėjo per žolių kupstelius pelkėje, lindo pro lokio urvą ir šoko nuo skardžio.

Ataskaitų komentarai ir atsiųstos nuotraukos parodė, kad po turistinio žygio vaikai grįžo linksmi, kupini įspūdžių, daugiau pamatę ir sužinoję. Patirti kelionės įspūdžiai patvirtina, kad gamta rudenį nuostabi, o judėti drauge labai smagu!

Dėkojame dalyviams už aktyvų dalyvavimą.

Kategorija: Projektai