Tikriausiai visi esame girdėję frazę – sveikata didžiausias turtas. Ne tik šeimos, bet ir  darželio vaidmuo diegiant vaikui sveikos gyvensenos pagrindus  užima labai reikšmingą vietą. Svarbus vaidmuo tenka mokytojai, nuo kurios profesinio pasirengimo ir aktyvumo priklauso sveikatos ugdymo sėkmė. Vaikams ypatingai imponuoja ugdymas netradicinėse erdvėse.

Tad kol rudeninė saulė negaili šilumos, semtis sveikatos į gamtą nuvykome ir mes, Marijampolės vaikų lopšelio- darželio „Vaivorykštė“ „Ančiukų“ grupės ugdytiniai ir mokytojos. Mes, penkiamečiai, dar toli į miškus važiuoti nesiryžome, tačiau miesto centre esantys parkai mums leido išnaudoti sveikatinimosi gamtoje galimybes.

Savo žygį pradėjome Marijampolės Rygiškių Jono  gimnazijos stadiono prieigose. Ugdytinio Adomo mama Edita, kalanetikos ir STEP aerobikos studijos įkūrėja, sutiko mus su linksma muzika ir pakvietė visus pasimankštinti. Besportuojančių vaikų linksmos  akys ir nuo lūpų nesitraukiančios šypsenos pakilios nuotaikos pėdsakus paliko kiekvieno praeivio veiduose. O mes su vaikais jiems  linkėjome, kad gera nuotaika juos lydėtų visur ir visada.

Po mankštos visi patraukėme į Poezijos parką. Čia vaikams organizavome edukacinę programą „Atrask rudenį“. Su didžiuliu entuziazmu ugdytiniai ieškojo parke prasidėjusio rudens požymių: vieni pastebėjo besikeičiančius medžius, kiti atkreipė dėmesį į paukščių sumažėjimą, stipriai rasotą pievą.  Vaikai sužinojo  kurie iš rudens ženklų mums išsamiai nusako apie būsimus orų pokyčius (jei lapai pradėjo kristi anksti, turėtumėte palaukti ankstyvos žiemos. Vėlyvo lapų kritimo išvaizda visada numato ankstyvos, labai šaltos ir atšiaurios žiemos pradžią.).  Parke ieškojome mums jau žinomų augalų ir atradome dar nepažintų. Vaikai sužinojo apie homeopatiją. Kad ir kur žmogus eitų, gamtoje lieka pėdsakai. Todėl  parke suradę nuošalesnę vietą, susidomėję tyrinėjome, kokius pėdsakus ten paliko žmogus. Įsitikinome, kad bet kokia žmogaus veikla vienaip ar kitaip veikia gamtą.

Truputį pailsėję, toliau  aktyviai pramogavome gamtoje. Vaikai  žaidė judriuosius žaidimus, surengė virvės traukimo varžybas. Ir jeigu ne visą pasaulį apėmusi corona viruso baimė, prie mūsų būtų prisijungęs ne vienas praeivis.

Sveiko gyvenimo įpročių ugdymas nuo pat vaikystės yra bene pats svarbiausias sveikatos stiprinimo veiksnys. Tik būdami sveiki, mes pasieksime savo svajones, būsime sėkmingi ir laimingi. Sportas-vienas geriausių sveikatinimo priemonių. Šis žygis mums dar kartą įrodė, kad aktyvus poilsis ir judėjimas gamtoje dovanoja mums puikią nuotaiką ir nerūpestingos laimės pojūtį.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio “Vaivorykštė” ikimokyklinio ugdymo mokytojų  Nijolės Piliponienės, Rasos Savickienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai