Panevėžio lopšelyje-darželyje „Draugystė“ tradiciškai vasaris skelbiamas sveikatos mėnesiu – „Sveikatos mozaika 2019“. Vaikai pagilino žinias apie sveikatos saugojimą ir stiprinimą, sveiką mitybą, asmens higieną. Ypatingą dėmesį skyrėme netradicinių priemonių panaudojimui judrioje veikloje lauke. Patys mažiausieji pasinaudojo plastikiniais buteliais, kurie „pavirto augintiniais – šuniukais“ ir juos prisirišę virvutėmis „vedžiojo“ po kiemą, tampė kartonines dėžes – „rogutes“. Mėtymui į krepšį, buvo panaudotos dėžės ir kempinėlės, plastikiniai indai, į taikinius – kamuoliukai susukti iš plėvelės, strėlės iš plastikinių butelių, kamšteliai. Išradingiausi pasirodė priešmokyklinės „Varliukų“ grupės vaikai – jie iš plastikinių maišelių pasidarė vėjo gaudykles; iš plastikinių butelių – skraidančias kometas.
Netradicines veiklas organizavome ir grupėse: vaikams patiko vaikščioti po grupę, kai buvo ištampyti siūlai. Iš pradžių ėjo tik pasilenkę, o paskui sugalvojo daugybę kliūties įveikimo būdų. Kojytes prieš miegą masažavo, eidami sensoriniu kilimėliu iš kaštonų ir kiaušinių dėklų, iš kempinėlių, skirtingų audinio skiaučių. Su vaikais kalbėjomės apie dantukų priežiūrą, pasinaudodami auklėtojos sukurtu dantų maketu, mokėmės juos valyti.
Visą mėnesį grupėse veikė „Arbatos mėgėjų klubai“ – apžiūrėjome, uostėme, ragavome vaistažolių arbatas su medumi. Vaikai džiaugėsi apyrankėmis su česnakais, kurias užsidėdavo kiekvieną rytą. Priėmėme „Sveikatiados“ iššūkį – gūdiniai produktai yra sveikatai palankios mitybos pagrindas“. Kepėme sveikuoliškus sausainius, ragavome įvairias pilno grūdo duonas. Vaikų mėgstamiausia – pilno grūdo duona su burokėliais. Gaminome vaisių kokteilį ,,Vitaminų bomba“, spaudėme sultis. Vaikai kūrė sveiko maisto pasirinkimo piramidę, „Sveikatos knygą“.
Pasiūlytos mokytojų arba pačių vaikų inicijuotos veiklos sukuria tyrinėjimų, iššūkių situacijas. Mums svarbu, kad vaikas lopšelyje-darželyje patirtų teigiamas emocijas, augtų sveikas, kūrybiškas, iniciatyvus.

Panevėžio lopšelio-darželio „Draugystė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Daivos Margelienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai