Ne paslaptis, kad dažnas iš mūsų šventes, puotas sieja su saldumynų gausa: pyragėliais, tortais, sausainiais, ledais ir žinoma saldainiais. Šie produktai iš tiesų labai viliojantys, tačiau reikia pripažinti, kad daugeliu atveju yra menkaverčiai. O besaikis jų vartojimas gali turėti netgi sveikatai neigiamų pasekmių.  Tada sugalvojome vaikams parodyti, kad jų dievinamus saldumynus galima pakeisti vertingais vaisiais ar naudingomis daržovėmis. Nusprendėmė, kad Sveikos mitybos dieną minėsime gamindami sveiką ir vitaminizuotą patiekalą iš vaisių ir daržovių. Netrukus prie šios puikios sveikuoliškos idėjos prisijungė ne tik mūsų auklėtinių tėvai, bet ir aktyvumo nestokojantys kiti rajono darželiai. Oho! Puota rajono mastu! 

                  Sveikos mitybos diena prasidėjo vertinga paskaitėle apie sveiką mitybą.  Sveikatos priežiūros specialistė Natalija Kazlauskienė priminė vaikams pagrindinius sveikos mitybos principus, atskleidė produktų reikšmę mūsų organizmui. Pažiūrėję smagų filmuką „Sveikas maistas – gera sveikata“, vaikai nuskubėjo ruošti vitaminizuoto patiekalo. Netrukus kiekviena grupė virto mažu maisto gaminimo cechu. Kur beįkištum nosį – visur virė rimtas darbas: patys mažiausieji vaikai mažais ir dar neįgudusiais pirštukais į lėkštes dėliojo supjaustytus vaisių ir daržovių griežinėlius, didesni bandė kurti ornamentus, sudarydami žaismingas spalvines kompozicijas. Darželio vyresnėliai prižiūrimi auklėtojos meistriškai ir atsakingai darbavosi peiliukais.

                  Kai ant ilgo, per visą salę besitęsiančio stalo buvo išdėstyti nuostabiai gražūs vaikų ir auklėtojų pagaminti patiekalai, darželyje pasklido šventinė nuotaika, įsisuko geras ūpas. Atėjo laikas  vaisių ir daržovių puotai, skirtai Sveikos mitybos dienai paminėti. Ikimokyklinukai, pasigrožėję kitų grupių vaikų pagamintais patiekalais, turėjo galimybę juos išbandyti: pauostyti, paragauti, paskanauti bei pasiūlyti savo draugams. Paskaičiavome, kad vienu metu puotavo daugiau nei 160 vaikų nuo 2 iki 6 metų. Taip visi kartu besigardžiuodami ir besmaguriaudami draugiškai paminėjome Sveikos mitybos dieną, daugiau sužinojome apie sveiką mitybą, organizmą papildėmė vitaminais, reikalingais mūsų imuniteto stiprinimui. Tikime, kad nuo šiol tapsime atsparesni mus atakuojantiems virusams, lengviau nugalėsime užklupusias  peršalimo ligas.

Rima Stankevičiūtė, Šalčininkų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja  ugdymui

Kategorija: Renginiai