Tėvų savanorystė darželyje paįvairina ugdomąjį procesą ir teigiamai veikia vaikų savivertę, skatina pasitikėjimą savimi. Vaikai tampa veiklesni, smalsesni, o tai tiesiogiai siejasi su geresniais jų pasiekimais.

 Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje ,,Vaivorykštė‘‘ sausio 16 d. popietę grupėje „Aitvarai”   savanoriavo ugdytinio Mykolo mama. Savanoriška veikla – tai neatlyginamai atliekama veikla vaikams, šiuo atveju – tai edukacinė  pažintinė veikla.  Edukacinės veiklos tikslas: įgyti supratimą apie žmonių darbą, supažindinti su gydytojo  profesija, sužinoti, kaip rūpintis savo sveikata.

Mykolo mama bendravo su „Aitvarai” ir „Kiškiukai” grupių vaikais, perteikė, kad gydytojo pareiga – suteikti žinių apie sveiką gyvenimo būdą, rūpintis sveikatos problemomis, profilaktika, gydyti žmones.

Gydytoja A. Drukteinė supažindino ugdytinius su gydytojų darbo priemonėmis. Ji pademonstravo,   kaip fonendoskopu klausomi širdies tonai, plaučių alsavimas ir nustatoma, ar vaikas sveikas, ar jis serga. Savanorė mamytė parodė, kaip naudojamas kraujo spaudimo aparatas, kuriuo matuojamas kraujospūdis.

Ugdytinio mama  su vaikais apžiūrėjo rentgenogramas, atliekamas rentgenologinių tyrimų metu, ir paaiškino, kokie požymiai atskleidžia žmogaus kūno pakitimus. Mykolo mama supažindino su knygele ,,Būk sveikas‘‘,   kurią perskaitę , daugiau sužinosime apie žmogaus kūną, gydytojo profesiją.

A. Drukteinė kalbino vaikus, klausė,  ką reikia daryti, kad jie augtų sveiki, koks yra sveikiausias maistas. Ugdytiniai  sužinojo, kad sveikiausi maisto produktai – tai daržovės ir vaisiai, kuriuos reikia vartoti kasdien. Sveikų maisto produktų vartojimas padės lengviau ir rečiau sirgti.

Savanorė mamytė paminėjo, kad vaikas, gaudamas pakankamą fizinį krūvį, gyvendamas pagal sveikos gyvensenos principus, tinkamai vystosi.

Ugdytiniai sakė, kad ir jie, kai užaugs rinksis gydytojo profesiją, gydys žmones ir padės jiems  pasveikti.

Gydytojos šypsena  ir šiltas emocinis bendravimas su ugdytiniais padėjo jiems įgyti drąsos apsilankyti gydytojo kabinete, o profesijos pristatymas praplėtė akiratį, suteikė naujų žinių, mokymosi motyvaciją.

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė‘‘ direktoriaus pavaduotojos  ugdymui Giedrė Bagdonienė inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai