Lapkričio 8– oji  Europos sveikos mitybos diena. Pažymint šią dieną siekiama mokyti vaikus subalansuotos mitybos įpročių, didinti supratimą apie tai, kokį poveikį vaikams gali turėti pagrindiniai geros mitybos principai.  Jei vaikai mokosi gaminti maistą, sveikai maitintis ir reguliariai sportuoti, tuomet jie yra linkę tęsti tokią praktiką ir būdami suaugę.

Siekiant ugdyti sveikos mitybos supratimą ir taikymą, gerinti valgymo kultūrą, įgyvendinome  trumpalaikį projektą „Sveikas maistas man gardus. Augsiu sveikas ir žvalus“.

Šio projekto tikslas ir uždaviniai:

  • Formuoti tinkamą vaikų požiūrį į mitybą, teisingo maitinimosi principus ir įgūdžius.
  • Įvardinti, kelis maisto produktus, kuriuos valgyti sveika, ir kelis, kuriuos reikėtų riboti.
  • Skatinti valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių.
  • Prisiminti vandens svarbą mūsų organizmui.

Džiugu, kad grupės ugdytiniai noriai įsitraukė į šį projektą. Vaikai dalyvavo siūlomose veiklose, atliko užduotis. O jų buvo gana nemažai: klausėmės meškučio Ledučio pasakos  apie sveiką mitybą, kurioje pasakojama apie tai, kaip kartą virtuvėje susiginčijo maisto produktai, kuris iš jų svarbiausias, analizavome ,,Sveiko maisto piramidę”, diskutavome, kad ne visas sveikas maistas yra skanus ir ne visas skanus maistas yra sveikas. Kūrėme sveikos mitybos taisykles, žiūrėjome ir analizavome edukacinius filmukus apie sveiką maistą,  aiškinomės ir dėliojome maisto produktus, kurie mūsų lėkštėje turėtų būti kiekvieną dieną, atlikome meninės veiklos užduotis.  Taip pat prisiminėme vandens svarbą mūsų organizmui. Su dideliu džiaugsmu vaikai ruošė savo išaugintas prieskonines žoleles, kurios vėliau nukeliavo į darželio virtuvę.

Vaikai  žino, kad košes, daržoves ( žalias, ir troškintas) valgyti, arbatą be cukraus gerti yra sveika.

 Sveikos mitybos pamatai vaikams turi būti padėti dar vaikystėje, nes nuo to, kaip vaikai maitinsis, ateityje priklausys jų sveikata. Nuo mažens svarbu pratinti prie sveikatai naudingų produktų.

Marijampolės  vaikų lopšelio-darželio ,,Vaivorykštė’’ ikimokyklinio ugdymo mokytojos  Rasa, Nijolė

Kategorija: Projektai