Vienas iš paprastų malonumų vaikams yra buvimas lauke.  Grynas oras, gamtos vaizdai, galimybė pamatyti ir pajausti metų laikų kaitą – dalykai, kuriuos norisi patirti vėl ir vėl.
2017 m. Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ „Ančiukų“ grupės ugdytiniai kartu su auklėtojomis Rasa Savickiene ir Nijole Piliponiene visą rudenį įgyvendino trumpalaikį projektą „Nėra blogo oro. Yra bloga apranga“. Šio projekto tikslas – ugdyti saugiai besijaučiančius, sveikus, aktyvius fiziškai ir socialiai, savarankiškus, gebėjimus atskleidžiančius vaikus. Prie šio tikslo auklėtojos, tarsi iššūkį sau, pridėjo dar vieną svarbų tikslą – išmėginti netradicinį ugdymą. Visą rudenį su vaikučiais stengėsi praleisti kuo daugiau laiko gryname ore. Vaikai turėjo puikią galimybę stebėti atkeliaujantį, įsibėgėjantį ir besibaigiantį rudenėlį, išmatuoti balų gylius, skaičiuoti lašus, krintančius nuo stogo. Išmoko džiaugtis bet kokiu oru: realiai pajuto lietaus lašus ant veido, plukdė laivelius, leido lėktuvėlius, gėrė karštą arbatą su medumi lauke, ieškojo, kur prasideda ir baigiasi šalna… Daug dalykų pamatė kitaip, savaip. Tie, kas galvoja, kad tik saulės spinduliai teikia džiaugsmą, niekada nešoko lietuje. O „Ančiukų“ grupės ugdytiniai šoko.
Aš imu už rankos tėtį
Ir prašau nupirkti skėtį.
– Reikia skėčio, – tarė tėtė
Ir nupirko žydrą skėtį.
Lyja lietūs – kas čia blogo?
Tegu lyja – aš po stogu!

Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ direktoriaus pavaduotojos ugdymui Giedrės Bagdonienės inf. ir iliustr.