2018 m. birželio 6 d. Kauno lopšelyje-darželyje „Sadutė“ vyko „Sveikatos želmenėliai“ seminaras aktualia tema „Darbo patirtis: ugdomosios veiklos lauke ir jų svarba ikimokykliniame amžiuje“. Dalyvavo daug pedagogų iš įvairių Lietuvos įstaigų su vaizdiniais pranešimais apie savo patirtį ir idėjas veiklai lauke , išvykose ir kt. Tokie konkretūs pranešimai apie pavykusią patirtį pasiteisina, labai patiko visiems dalyviams, kiekvienas rado, ką pritaikys savo darbe.
O mes renginiui ruošėmės visa bendruomenė, nuosekliai ieškojome idėjų, sprendimų, kaip įgyvendinamus projektus perkelti į teritoriją, kokias kompetencijas ir sritis lavinsime, kaip sukurti ypatingą pažintinę aplinką vaikams, kad juos sudominti nauja veikla. Pradėjome organizuota emocinga veikla – įkvepiančiu šokėjų pasirodymu pasakų motyvais. Aikštelėje šokti visiems labai smagu, daug erdvės, grynas oras, saulė, draugai, muzika, judėjimas nuteikia vaikus ir suaugusius pozityviai. Mažųjų ugdymas dziudo aplinkoje neformalaus ugdymosi pedagogo veikla su lopšelio grupėmis vidiniame kiemelyje ant tatamų patiko vaikams ir pedagogams puikus bendravimas, vaikai laisvi, minkšta aplinka pritaikyta mažiesiems, vartytis, šokinėti, šliaužioti ir t.t. , daug gerų emocijų. „Atradimų mozaika“ – erdvė 3 m. vaikams mėgstamos veiklos su kinetiniu smėliu, padidinamu stiklu, augalais, daržovių ruošimu ir kt. „Kelias į gamtą“ – kvietė vaikus, keliauti po miesto parkus su kuprinėmis, statyti palapines, iškylauti gamtoje, būti savarankiškiems, laisviems , domėtis istorija, flora ir fauna. “Dviračiu po Lietuvą“ – tai pilietinio projekto Lietuvos 100 –mečiui tęsinys, 6-7 m. vaikų sportinėje erdvėje buvo panaudota kūrybiniai šeimų darbai – Lietuvos pilys, svarbūs žodžiai, miestų pavadinimai ir sukurtos stotelės – nenutrūkstamas kūrybinis procesas „Pasigamink pats“ labai domina vaikus, lavina , vaizduotę, kalbą, mąstymą, orientaciją, skatina mokytis kartu su draugu. „Vandens galia ir nauda“ erdvėje buvo daug integruotos veiklos : vandens baseinėlis su akmenukais ant plėvelės, piešimas ant vandens, ant plėvelės, žaidimas „pagauk žuvelę“ , daug įvairių idėjų ir priemonių užbūrė vaikus įdomiai veiklai, kūrybai. „Svajoju, kuriu, žaidžiu“ erdvė skirta vaikų idėjoms su įvairiais buities daiktais: seni telefonai, klaviatūros, puodai, užuolaidos, segtukai, suoliukai, staliukai, širmos ir t.t. Leiskime vaikams žaisti su viskuo, stebėkime, kaip jie kūrybiškai panaudoja daiktus atrodo visai ne pagal paskirtį, o pagal situaciją.
Netradicinės priemonės lauke parodė, kokia gali būti įdomi, patraukianti, smagi vaikų veikla be pedagogo įsikišimo. Ir kiek daug dar neišnaudotų daiktų, idėjų randame , jei tik patys išsilaisviname iš standartų įtakos. Pasitelkus bendruomenę, daug galime nuveikti, svarbu tikėti tuo, ką darai. Dėkojame „Sveikatos želmenėlių“ asociacijai ir vadovei už pasitikėjimą ir galimybę pasidalinti gerąja patirtimi. Mums to labai reikia, nes patys tobulėjame.

Kauno lopšelio-darželio „Sadutė“ direktorės Dalios Žemonienės inf. ir iliustr.

Kategorija: Renginiai