Ugdymo įstaigoje vaikai gauna įvairų, sveiką, subalansuotą maitinimą. Kiekvieną dieną  siūlomos kelių rūšių daržovės, vaisiai. Deja, ne visi vaikai valgo. Mokytojos pastebėjo, kad pasiūlius vaikams patiems supjaustyti, išradingai, su fantazija lėkštėje išdėlioti, vaikai noriau ragauja, valgo.

„Varliukų“ gr. mokytojos A. Narvilienė ir D. Visockienė su vaikais iš vaisių, uogų dėliojo dvi palmes – juk visi pasiilgome vasaros! Pačių pagamintos vaisių salotos vaikams taip patiko, kad auklėtojos, vaikų pageidavimu,  būtinai turėjo tėveliams užrašyti receptą. 

“Varpelio“ gr. (mok. J. Pavliukevič, R. Kleviado) vaikai patys pjaustė ir kiekvienas iš vaisių  kūrė savo mandalą.  Vaikai džiaugėsi savo ir draugo sukurtu paveikslu, kurį noriai suvalgė.

„Kiškučių“ gr. mokytojos V. Kalasauskienė ir  J. Sinkevič su vaikais gamino užkandėles. Įdomu buvo sužinoti, kad špinatai yra rūgštinių giminaitė, kad  juose  yra gausybe A, E, B ir kitų vitaminų, kurie pagerina regėjimą, apsaugo nuo uždegimų, padeda palaikyti sveiką nervų sistemą. Vaikai dalinosi, kad namie mamytės verda sriubą, kepa blynelius ir kt.

„Saulyčių“ gr. (mok. A. Gudmonienė ir J. Stučkienė)  vaikai verdami vėrinukus sužinojo kuo naudingi vaisiai, uogos. Ragaudami aptarė spalvas, skonius, kvapus. Auklėtojos pasiūlė pasigaminti užkandėles iš vaikų mėgstamų trapučių. Nelengva užduotis buvo patiems užsitepti sviestą. Vaikai rinkosi džiovintus vaisius, riešutus ir kūrybingai juos dėliojo ant trapučio. Dar tokio skanaus nėra valgęs! 

Pabandykite ir jus pasigaminti. Skanaus.

Info pav. ugd. G. Pečiulienė

Kategorija: Projektai