Įžymūs žmonės apie sveikatą

 

Alkoholis neteikia jėgų, o silpnina jas, ne jaunina, o sendina kūną … ir alina protą.

R. Kochas

Šypsena…. Ji nieko nekainuoja, bet daug ką sukuria, praturtina tuos, kurie ją gauna, neskurdindama tų, kurie ją duoda. Blyksteli akimirką, o atmintyje kartais išlieka visam gyvenimui. Niekas nėra toks turtingas, kad galėtų be jos apsieiti. Ji sukūria laimę namuose, geranorišką aplinką darbe, yra slaptažodis draugams….

Dailas Karnegis

 

Pabandykime išmokti suprasti besiformuojančio vaiko sielos kalbą, kaip kad mokomės suprasti bet kokią svetimą kalbą. Tada tik mes pažinsime žmogiškuosius kūdikių reiklavimus ir tik tada įsitikinsime, kokios nepaprastos reikšmės turi kiekvienas mūsų žodis bei poelgis naujam besiskleidžiančiam gyvenimui.

Domicėlė Petrutytė

 

Esama kūno ligų, esama ir gyvensenos ligų.

Demokritas

 

… „Nėra  nieko, kas skirta tik vaikams arba tik suaugusiems. Dar nėra ir niekad nebuvo. Vaikai supranta savaip, suaugusieji savaip….“

Gunila Bergstrom

 

…. priimkite augalų, kvapniųjų žolelių bei žiedų gausybę kaip gamtos teikiamą dovaną ir pajusite jos ypatingos globos aurą…“

B.G. Viagas

 

Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos  viskas – niekas

Sokratas

 

Geriausi vaistai – grynas oras,  šaltas vanduo, pjūklas ir kirvis.

V. Polenovas

 

„žmogus, kaip augalas, turi garuoti ir vėsintis vėjuje, lietuje ir šaltyje, kitaip jis silpsta ir vysta. Žodžiu turi grūdintis.

J.A. Komenskis

 

„ kai nėra sveikatos, negali pasireikšti išmintis, neįmanoma atsiskleisti menui, nebėra jėgų kovoti, turtai pasidaro nenaudingi, o protas – neveiklus.

Herofilas

 

Kieno sveikas kūnas, tas gali iškęsti ir karštį, ir šaltį. Taip ir tas, kieno sveika dvasia gali pakelti ir pyktį, ir sielvartą, ir džiaugsmą, ir kitus jausmus.

Epiketas

 

Žmonės nemiršta – jie patys save nužudo.

Seneka

 

Gamta nemėgsta nesaikingumo.

Hipokratas

 

Gyvenimo tragedija – mityba.

A.     Eretas

 

Stiprus  tas, kas įveikia  savo žalingus įpročius

B.     Franklinas

 

Sveikata  – pats reikalingiausias dalykas pasaulyje. Būti sveikam – natūralu, nes mes – Gamtos dalis, mes – pati Gamta. Gamta stengiasi mus saugoti, nes mes reikalingi jos veiklai.

E. Habardas

 

Stiprus kūnas stiprina protą.

T. Džefersonas

Saikas – sveikatos tėvas.

G. Lichtenbergas

 

Reikia valgyti tam, kad gyventum, bet ne tam, kad valgytum.

Ciceronas

 

Valgyk tai, ko nemėgsti ir būsi sveikas.

Hipokratas

 

Didžiausia tragedija , kuri gali ištikti žmogų – emocinė depresija, intelekto bukumas ir iniciatyvos praradimas, kurios pradžia – neteisinga mityba.

Dž. Maklesteris